Харківська загальноосвітня школа № 82 заснована 01.09.1971р./Files/images/IMG_0567.JPG

За роки існування у школі створено творчий та високопрофесійний колектив педагогів. Наприкінці 70-х та початку 80-их років школа вперше на Україні почала впроваджувати методику оптимізації навчально-виховного процесу, стала базовою для розвитку цієї проблеми на Україні, здійснювала співпрацю з лабораторією Ю.К. Бабанського. Методика оптимізації навчально-виховного процесу сприяла високому рівню педагогічної майстерності вчителів та знань учнів.
В школі створено та працює Музей Бойової Слави, на базі якого здійснюється військово-патріотичне виховання молоді./Files/images/музей.JPG
Серед випускників школи — вчителі, які працюють у рідній школі та інших школах міста, країнах близького та дальнього зарубіжжя, керівники підприємств та установ, науковці, лікарі, юристи, відомі журналісти, артисти і фахівці у різних галузях.
В 2001 році за значний внесок у розбудову Української держави школа була відзначена ювілейною медаллю "10 років незалежності України ".

З 01 вересня 1971 року по жовтень 1971 року школу очолював Нестругін Василь Олександрович - вчитель історії, фронтовик.

З листопада 1971 р. по 2001 р. директором школи була Новикова Галина Костянтинівна — вчитель німецької мови, вчитель-методист, має вищу категорію, нагороджена значком "Відмінник народної освіти", Орденом Трудового Червоного Прапора, грамотою Міністерства освіти України, медаллю А. С.Макаренка.
З грудня 2001 року заклад очолює Коломійцева Алла Федорівна – менеджер освіти, член Асоціації керівників шкіл України, вчитель – методист, має вищу категорію, нагороджена значком «Відмінник освіти», грамотами Міністерства освіти і науки України, грамотами управлінь освіти різного рівня.
З 01.09.03 р. школа № 82 перейменована у навчально-виховний комплекс з гімназією 82.
З 02.03.2004 НВК перейменовано в Харківську гімназію № 82 Харківської міської ради Харківської області.
У 2008 році заклад визначено кращим серед шкіл міста Харкова, нагороджено грамотою та цінним подарунком.

18 жовтня 2013 року гімназія стала лауреатом загальнонаціонального проекту "Флагман освіти і науки України". За вагомий внесок у розвиток освіти і науки гімназія нагороджена Грамотою та презентаційним виданням "Флагмани освіти і науки України - 2013" , а директор - Нагрудним знаком.