/Files/images/biblioteka/музей.jpg

З дня в день все більше можливостей нам дає Інтернет, і все менше потреби виходити з дому. Ось зокрема і можливість “відвідати” найбільш видатні музеї та галереї України та світу тепер доступна всім користувачам мережі. Не можу сказати, що це вам замінить справжні відчуття від відвідування найвизначніших світових пам’яток культури, проте для ознайомлення та складання маршруту у разі, якщо плануєте відвідати один з цих центрів культури, а також щоб роздивитись дрібні деталі скульптур, картин чи фресок – варіант цілком хороший.

Безкоштовні online екскурсії українськими музеями просто неба

Оnline екскурсії музеями України

Оnline екскурсії найцікавішими музеями світу

20 музеїв світу, які можна відвідати онлайн

39 музеїв світу, які можна побачити онлайн

10 унікальних бібліотек світу, в яких завмираєш від захвату

Найкращі бібліотеки світу.

/Files/images/biblioteka/unusual-library-1.jpg

Бібліотека здавна була «задумана» як сховище зібраних інформаційних ресурсів. Глиняні таблички з клинописом, сувої з папірусу, рукописні і друковані книги – для зберігання численних творів друку і писемності зводили приголомшливої краси будівлі.

Храм науки і знань з паркетною підлогою і ліпниною під стелею - звичний образ бібліотеки, що оселився в уяві любителів читання.

Сучасні бібліотеки відрізняються не тільки новими технологіями, але і вельми нестандартними рішеннями у сфері архітектури і дизайну.

Онлайн-путівник українськими бібліотеками.

Нова Александрійська бібліотека (Александрія, Єгипет)

Бібліотека Александрі́на—бібліотека в Александрії (Єгипет) побудована на місці легендарної стародавньої Александрійської бібліотеки.

Александрійська бібліотека— найбільша й найвідоміша бібліотека в періоделлінізму, була заснована та діяла приАлександрійському музеї, або музеумі (музейоні) (Єгипет). Заснована, як вважається,Птолемеєм IIна початкуIII століття дон. е.

Будівля розташована всередині басейну і виконана у формі диска, уособлюючи одночасно і схід сонця знань, і давньоєгипетського бога сонця Ра.

Всередині «сонця» знаходиться цілий бібліотечний Всесвіт: гігантський фонд на вісім мільйонів книг, численні читальні зали

/Files/images/biblioteka/Alexandria.BibliothecaAlexandrina.01.jpg

/Files/images/biblioteka/15 библ..jpg

Бібліотека Ванкувера, Канада

Публічна бібліотека Ванкувера(VPL) - це система публічних бібліотек для міста Ванкувер, Британська Колумбія. У 2013 році VPL здійснив понад 6,9 мільйона відвідувань із залученням меценатами майже 9,5 мільйонів предметів, включаючи: книги, електронні книги, компакт-диски, DVD-диски, газети та журнали. У 22 місцях та в Інтернеті VPL обслуговує майже 428 000 активних членів[5]і є третім за величиноюпублічна бібліотекасистема вКанада.

/Files/images/Кирби.jpg

Бібліотека Трініті-коледжу (Дублін, Ірландія) таємнича галерея

/Files/images/biblioteka/Bibliotekairlandia6.jpg

Ірландія знаменита чудовою мальовничою природою, середньовічними замками, історія яких оповита безліччю легенд і казок. Серед місцевих пам’яток особливо виділяється дублінська бібліотека Трініті-коледжу, побудована в період з 1712 по 1732 рік. Величезний таємничий зал, здавалося б, йде в нескінченність – його довжина становить 65 метрів! Високі стелажі від підлоги до стелі заповнені книгами, від незліченної кількості яких просто захоплює дух і паморочиться голова. Та це й не дивно, адже на сьогоднішній день в бібліотеці налічується близько 200 тисяч видань.

/Files/images/biblioteka/Bibliotekairlandia7.jpg

Це цікаво! Тільки в бібліотеці Трініті-коледжу можна побачити Келлську книгу, створену кельтськими ченцями близько 1200 років тому. Стародавній рукопис багато прикрашений вигадливим орнаментом, мініатюрами тонкої роботи. А найголовніше, ці безцінні скарби і культурна спадщина відмінно збереглися до наших днів.

Бібліотека Кірбі, коледж Лафайєт, Істон, Пенсильванія

/Files/images/Конгресса библиотека.jpg


Бібліотека Pargue Espana, Колумбія

Будівля бібліотеки Parque Espana, спроектованого архітектором Джанкарло Маззанті в 2007 році - символ культурного відродження колумбійського міста Медельіна, який в XX столітті придбав погану славу кокаїнової столиці.

Pargue Espana звели у вигляді трьох величезних гранітових скель. У цих скелях-багатогранниках розташувався культурний центр, численні читальні зали і сучасні комп'ютерні класи.

/Files/images/biblioteka/16 библ..jpg

Національна бібліотека Білорусії, Мінск

/Files/images/17библ.jpg

Нова будівля була здана працює з 2006 р

Вона являє собою «діамант» висотою 73,7 метра (20 поверхів) та вагою 115 000 тонн (без урахування ваги книжок).

Будівля бібліотеки є однією з найбільших у світі. Форма будівлі символізує цінність знань та нескінченність пізнавального світу.

Крім книгосховищ, читальних залів та службових приміщень, до складу комплексу входить соціокультурний центр. Він включає багатофункціональний конференц-зал, центр ділових зустрічей та переговорів, музично-художній салон, музейний комплекс, комплекс художніх галерей, фізкультурно-оздоровчий центр, оглядовий майданчик, пункти харчування, дитячу ігрову кімнату тощо.

/Files/images/софия.jpg

Бібліотека Луї Нюсера (Ніцца, Франція)

Найперша в світі жила скульптура є будівлею ... бібліотеки!

Побудована в 2002 році в Ніцці архітекторами Івом Байяр і Франсисом Шапю, голова-бібліотека відразу стала одним із символів курортного міста Франції.

/Files/images/biblioteka/19библ.jpg

Доступ до «мозку» пересічному читачеві або туристу замовлений - в статуї працюють тільки адміністративні відділи бібліотеки Луї Нюсера.

Бібліотечний фонд і читальні зали розташовані в більш традиційному будинку поруч.

/Files/images/biblioteka/19.1библ.png

Бібліотека Гейзеля (Сан-Дієго, США)

Побудована в 70-х рр. XX століття бібліотека Каліфорнійського університету в Сан-Дієго носить ім´я письменника і мецената Теодора Сьюзі Гейзеля, який зробив суттєвий вклад у формування бібліотечного фонду.

/Files/images/biblioteka/20библ.jpg


Будівля бібліотеки побудована у вигляді вікового дерева, гілки якого тягнуться до сонця і нових знань. Також біля входу в будівлю знаходиться кольорова інсталяція, на якій викарбовано: «Читай, пиши, думай, мрій».

/Files/images/biblioteka/20.1библ.png

Громадська бібліотека Сіетла (штат Вашингтон, США) – втілення футуризму

Форма будівлі громадської бібліотеки Сіетла «зламала» всі стереотипи – це 11-ти поверховий храм знань зі скла і сталі виконаний в абсолютно неймовірному стилі. На зовнішній вигляд споруда нагадує злегка «зім’яте» орігамі, скляна поверхня якого вкрита сталевою сіткою. Досить оригінально, чи не так? Творіння голландця Рема Колхаса, сучасного генія світової архітектури.

Це цікаво! Частина внутрішнього простору бібліотеки влаштована у вигляді гігантського пандуса-спіралі, заставленого книгами – близько 780 тисяч томів. У перспективі, до 2025 року кількість видань планується збільшити до 1450 тисяч. Читачі можуть зручно влаштуватися на м’яких диванах – з величезних панорамних вікон відкривається дивовижний вид на місто. До послуг відвідувачів також конференц-зали, дитячі центри, кафе, парковка.

/Files/images/biblioteka/Bibliotekasietl101.jpg

Бібліотека монастиря святого Галла Швейцарія

/Files/images/biblioteka/Bibliotekashveitsaria18.jpg

Бібліотека монастиря Святого Галла вважалася однією з найбагатших бібліотек Середньовічної Європи. Незважаючи на втрати, вона досі володіє однією з найповніших книжкових колекцій німецькомовної літератури високого Середньовіччя

У 2005 році вона нараховувала 160 000 томів, з яких 2000 давніх манускриптів (500 з них віком понад тисячу років). У бібліотеці реалізується проект оцифрування давніх манускриптів. 628 оцифрованих манускриптів з бібліотеки вже знаходяться у вільному доступі в режимі онлайн CESG.

Бібліотека зберігає 2100 рукописів, що датуються VIII - XV ст., 1650 першодруків книг (надрукованих до 1500 г.) і старі друковані книги. Всього в бібліотеці близько 160 000 томів. Наприклад, тут зберігається манускрипт "Пісня про Нібелунгів". (Stiftsbibliothek St. Gallen)

/Files/images/Швейцарии.jpg

Бібліотека Біньхай (Тяньцзінь, Китай) – дизайн майбутнього

/Files/images/biblioteka/Bibliotekakitay2.jpg

Сучасна бібліотека – не обов’язково нудні стелажі з книгами, читацькі столики і атмосфера вічного «шикання». Не вірите? Тоді обов’язково відвідайте китайську бібліотеку, розташовану в районі Біньхай, місто Тяньцзінь. П’ятиповерховий величезний будинок, немов зійшов з екранів фантастичних фільмів про майбутнє, вражає уяву своїм незвичайним «космічним» дизайном. Весь внутрішній простір займають незліченні полки з книгами, які, згинаючись, хвилями переходять від підлоги до стелі – справжній морський «вир»

Це цікаво! Розміри бібліотеки – цілих 34 тисячі квадратних метра. Такі значні параметри дозволяють вмістити близько 1,2 мільйона книг.

/Files/images/biblioteka/Bibliotekakitay3.jpg

Серцем будівлі є конференц-зал у вигляді гігантської білої кулі – саме тому цей китайський храм знань носить назву «Око Біньхая». Дуже символічно, адже сфера дійсно нагадує величезне око.

Бібліотека Лиюань ( Хуайжоу, Китай)

/Files/images/biblioteka/22библ.jpg

В селі Хуайжоу був побудований дивовижний «книжковий храм», схожий на старовинну дерев´яну фортецю.

Спроектована професором архітектури Лі Сяодуном, конструкція бібліотеки складається зі скла і 45 тисяч дерев'яних прутиків.

Усередині бібліотеки немає ні столів, ні стільців - їх замінюють багаторівневі тераси з вставленими книжковими полицями. На полицях-терассах лежать циновки, на які можна сісти і читати книгу прямо на місці.

Будівля бібліотеки не електрифікована, тому освітлення виключно природне - через прозорий дах з покриттям з дерев'яних прутиків. Зважаючи на відсутність електрики, бібліотека працює тільки до 16.30 вечора.

/Files/images/biblioteka/22.1библ.png

Делфтський технічний університет Нідерланди

/Files/images/biblioteka/18.1библ.png

Дельфтський університет - один з найбільших технічних університетів в Європі, завжди крокував у ногу з часом.

Делфтський технічний університет(нід.Technische Universiteit Delft) уДелфті, Нідерланди— найстаріший та найбільший технічнийуніверситетвНідерландах. Зараз університет нараховує понад 15 000 студентів і понад 2 000 наукових співробітників.

Університет входить до різноманітних університетських асоціацій, зокрема IDEA League, CESAER, UNITECH та 3TU. Згідно з академічним рейтингом ARWU, Технічний Університет Делфта є одним з найкращих технічних університетів світу.

Передовому університету - передову бібліотеку, і в 1997 році було побудовано нову будівлю бібліотеки.

З першого погляду важко уявити, що під соковитим зеленим газоном, на якому відпочивають студенти після навчальних занять, знаходиться бібліотека одного з найбільших технічних університетів Європи.

У спроектованій під землянку бібліотеці знаходиться бібліотечний фонд, читальні зали, університетське видавництво, палітурний відділ і книжковий магазин.


Кiлькiсть переглядiв: 2093