У кожній родині є свої звичаї і традиції, свої пам'ятні дати. Ми відзначаємо дні народження і Новий рік, 8 Березня і День Перемоги, День сміху і День учителя. Більшість свят мають багаторічну історію, але з каждим роком з'являється все більше і більше нових свят. Якщо ти хочешь дізнатися про цікави факти про свята: чому? коли? в якій країні? - цей розділ для тебе!

/Files/images/biblioteka/масленица.jpg

МАСЛЯНА

Щороку свято Масляної в Україні проходить в різний час, і як відомо, дата святкування якої в першу чергу залежить від Великого посту, початок якого також щорічно зміщується в залежності від дати Великодня.


За традицією в Україні, в Масляний тиждень люди проводжають зиму і обрядами зустрічають весну, як відомо, кожен день цього святкового тижня має свою назву. Хоча обряди свята і мають язичницьке коріння, проте зараз це все ж православне свято. Згідно традиції, Масляна порадує нас традиційним блюдом – млинцями, крім цього протягом тижня дозволяється їсти молочні продукти, рибу та вершкове масло, від чого і з’явилася назва ” Масляна “.

Тим, хто хоче зустрічати прихід язичницької Масляної, так як це робили наші предки до прийняття християнства, слід звернути свою увагу на сонячний календар, а саме на Весняне рівнодення. Саме момент настання астрономічної весни (зараз це 20 або 21 березня) і є дата приходу давньослов’янської Масляної.

/Files/images/домик.jpg

Новий рік - Саме снігове свято!

7 січня -Різдво Христове

7 cічня - Різдво Христове-колядки, щедрівкі.

14 лютого - День святого Валентина

8 березня - Маміне свято

8 березня - Слово о Жінке

12 квітня - Всесвітній день авіації та космонавтики

8-9 травня - День Перемоги

1червня - День захисту дітей

23 серпня - День визволення Харькова

24 серпня - День Незалежності

1 вересня - Перший раз у перший клас!

30 вересня - Всеукраїнський день бібліотек

1 жовтня - День похилого чоловіка

4 жовтня - День захисту тварин

5 жовтня - День вчителя

31 жовтня - Хэллоуін

Кiлькiсть переглядiв: 178