Найвищою цінністю на Землі є людина. Виховання є загальною і вічною категорією,що виникла з появою людини та буде існувати доти, поки існуватиме людина на Землі. Адже виховання і розвиток нероздільні поняття й не можуть існувати одне без одного.

/Files/images/biblioteka/emblema_krugla_1_1.jpg /Files/images/biblioteka/сухомлин..jpg

Національно-патріотичне виховання

/Files/images/biblioteka/-2-638.jpg

Наказ Міністерства освіти і науки України від 16.06.2015 № 641 "Про затвердження Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді, Заходів щодо реалізації Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді та методичних рекомендацій щодо національно-патріотичного виховання у загальноосвітніх навчальних закладах"

ДОДАТОК до наказу Міністерства освіти і науки України від 16.06. 2015 р. № 641 "ЗАХОДИ ЩОДО РЕАЛІЗАЦІЇ КОНЦЕПЦІЇ НАЦІОНАЛЬНО-ПАТРІОТИЧНОГО ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ І МОЛОДІ"

РЕГІОНАЛЬНА ПРОГРАМА військово-патріотичного виховання молодіта участі населення у заходах оборонної роботина 2015 – 2017 роки

Районна програма військово-патріотичного виховання молоді та участі населення в заходах оборонної роботи на 2015-2017 роки

Патріотичне та громадянське виховання учнів

Одне з чільних місць у сучасній педагогічній системі відводиться національному вихованню, яке згідно з положеннями Національної доктрини розвитку освіти, «...має здійснюватися на всіх етапах навчання дітей та молоді, забезпечувати всебічний розвиток, гармонійність та цілісність особистості, розвиток її здібностей та обдаровань, збагачення на цій основі інтелектуального потенціалу народу, його духовності й культури.».

Сьогодні існує розуміння того, що виховати свідомого громадянина й патріота означає сформувати в дитини комплекс певних знань і умінь, особистісних якостей і рис характеру. Зокрема, йдеться про повагу до батьків, свого родоводу, традицій та історії рідного народу, усвідомлення своєї належності до нього як його представника, спадкоємця і наступника; працьовитість; високу художньо-естетичну культуру тощо; патріотичну самосвідомість та громадянську відповідальність, готовність працювати для розквіту Батьківщини, захищати її; повагу до Конституції, законів Української держави; досконале знання державної мови.

Виховання громадянина – одне з найважливіших завдань діяльності закладу освіти.

Громадянське виховання – процес формування громадянськості як інтегрованої якості особистості, що надає людині можливість відчувати себе морально, соціально, політично, юридично дієздатною та захищеною. Воно покликане виховувати особистість чутливою до свого оточення, долучати її до суспільного життя, в якому права людини виступають визначальними.

Виховання громадянина має бути спрямованим передусім на розвиток патріотизму.

Патріотичне виховання підростаючого покоління – запорука стабільного розвитку країни в майбутньому.

Ідеологічною основою патріотичного виховання в сучасній школі є духовно-моральні цінності нації. Сутність патріотичного виховання в сучасних умовах може трактуватися як розвиток почуття особистості, патріотичної свідомості, заснованого на гуманістичних духовних цінностях свого народу.

Патріотичне виховання має гармонійно поєднуватися з долученням учнів до кращих досягнень світової цивілізації. Це має сприяти виробленню спадкоємного мислення, прихильності своїй національної спадщини і усвідомлення його ролі і місця в світовому духовному розвитку, також повазі та відкритості до всіх інших систем і традицій.

Список рекомендованої літератури для читання на літо та для уроків позакласного читання, що сприяє формуванню читача-громадянина

1.Ю.Яновський "Петрусь і Гапочка".

2.Ю.Збанацький "Щедрий їжачок".

3.Ю.Ярмиш "Соловейко і Їжачок"

4.О.Воропай "Благословіть колядування"

5.О.Іваненко "Тарас і дівчинка"